Destylatory do wody


Jak działa destylator ?

Destylacja zamienia płyn (wodę) w gaz (parę), którą zbiera, ochładza i przywraca do jej płynnego stanu. Proces oczyszcza wodę przede wszystkim zabijając wszystkie żyjące w wodzie zanieczyszczenia biologiczne, takie jak bakterie i wirusy  podczas cyklu ogrzewania.  Para  ulatniająca się z wody pozostawia wszystkie zanieczyszczenia pochodzące z rozkładu ciał 
stałych , gdyż są cięższe od powietrza, przez co nie mogą ulotnić się z wody  w części wyparnej czajnika. " Czysta " para ( H20 para ) kierowana jest do chłodnicy kondensującej, wykonanej  z obojętnego materiału (szkło lub stal nierdzewna)   zapobiegającemu ponownemu zanieczyszczeniu pary. Ochładzanie  pary powoduje jej  kondensację do kropelek wody podobnie do kropli tworzących  się na zewnątrz naczynia z zimnym napojem  w  gorący dzień lata.  Kondensat  zbiera się i gromadzi w zewnętrznym, lub wbudowanym  zbiorniku wykonanym również z materiału nie powodującego powtórnego zanieczyszczenia wody.  Materiały używane do konstrukcji zbiornika magazynującego nie mogą wydzielać jakikolwiek niewłaściwych  zapachów  i smaków  do wody. 

Oczyszczona woda jest bardzo aktywna chemicznie, posiada zdolność do rozpuszczania i absorpcji wszystkich cząstek pozostających z nią w kontakcie.  Największą   wadą   procesu  destylacji  jest  niska temperatura wrzenia związków organicznych  (np. pochodnych chloru), co powoduje że, mogą one odparowywać przy temperaturze niższej  niż woda przechodząc przez proces destylacji do produktu (wody oczyszczonej). 
Destylatory przeznaczone do użytku domowego mają pozbawione są tej wady. Domowe  destylatory  zaopatrzone są  w otwór powietrzny , który skutecznie zmniejsza ilość chloru  w destylacie. Wstępna i (lub) końcowa filtracja z aktywowanym węglem używana jest do dalszej eliminacji śladów związków organicznych , które przedostały się przez destylację i  otwór powietrzny. 
Destylowana  woda okresla punkt wyjściowy dla  testów  porównawczych. Destylacja jest metodą oczyszczania wody, dostarczającą produkt tak wysokiej jakości, że może on stanowić standard doskonałości.

Wszystko co kiedykolwiek chciałbyś wiedzieć o wodzie ..... ale boisz się zapytać!